Ana Sayfa İstanbul'un Müzeleri Barış Manço Evi, Moda

Barış Manço Evi, Moda

1

Bilenler bilir Kadıköy denilince akla Moda, Moda denilince de Barış Manço gelirdi. Şimdilerde ise Moda denilince akla ”Barış Manço Moda 81300” adresiyle bilinen Barış Manço Müze Evi geliyor. Başta ailesi olmak üzere , Kadıköy Belediyesi ve Halk Bankası’nın katkılarıyla Barış Manço Müze Evi ziyaretçilere kapılarını açmıştır.Barış Manço Evi Hakkında Bilgiler

19. yüzyıl Viktoryen tarzda inşa edilen bu köşk; döneminin karakteristik mimari özelliklerini taşımaktadır. Köşkün bahçesinde, Barış Manço’nun arabası ve şarkı sözlerinden esinlenerek yapılan “Domates, Biber, Patlıcan” ve ”Arkadaşım Eşek” heykelleri bulunmaktadır.Salon, yemek odası, kıyafet odası, yatak odası, misafir yatak odası, Doğukan Hazar Manço’nun Odası , Batıkan Zorbey Manço’nun Odası, Şovalye Odası, Yazlık ve Kışlık Bahçe gibi bölümlerde  sanaçının kıyafetleri ve kullandığı pek çok eşyayı  bulabilirsiniz.

Barış Manço Evi Giriş Ücreti  ve Ziyaret saatleri, 2020

Barış Manço Müze Evi, resmi ve dini bayramlar ile pazartesi  günleri hariç haftanın her günü saatleri arasında ziyarete açık.

Giriş Ücreti

Tam Bilet : 10 TL

İndirimli Bilet(Öğretmen-Öğrenci): 5 TL

Ücretsiz Ziyaret: Gazi ve engelliler, 65 yaş üstü ve 6 yaş altı.

Barış Manço Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Yusıf Kamil Paşa Sokak No: 5 Moda, Kadıköy / İSTANBULTelefon: 0216 337 94 13

Kadıköy’ün Moda semtinde yer alan Barış Manço Evi, İstanbul Kadıköy Rıhtımı’na oldukça yakın. Rıhtımda indikten sonra yaklaşık 10 dakikalık yürüyüşün ardından  eve ulaşabilirsiniz.Yol üstünde bulunan tabelalardan faydalanarak ve semt sakinlerinden yardım alarak kolayca ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Comments are closed.